Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Ziyareti

,

Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören 100 civarında öğrenci, Yüksekokul Müdürlüğü ve Kültür Sanat Topluluğu işbirliğiyle, Okutman Elif Bulut rehberliğinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan ziyaretini gerçekleştirdi.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan ziyareti, Çanakkale Deniz ve Kara muharebelerinin zengin bir görselle anlatıldığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi sunumuyla başladı. Tanıtım merkezinde bulunan müze incelemesi ardından;  ÇOMÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi okutmanı Elif Bulut rehberliğinde, Kuzey Cephesi muharebe alanlarında bulunan Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, Bomba Sırtı, 57.Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Arıburnu, Anafartalar, Conkbayırı ve Atatürk Anıtı ziyaret edildi. Bu anlamlı ziyaret öğrencilerin anı fotoğraflarıyla sonlandı.

Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr.İsmail Elagöz, yüksekokul öğrencilerinin rehberliğini üstlenen Okutman Elif Bulut'a verdiği bilgilerden ve katkılarından dolayı, başarılı organizasyonlarından dolayı Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu Kültür ve Sanat topluluğu başkanı Oğuz Bölge’ye teşekkür etti.