Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri altın madalya ile döndüler.

.

  Meslek Yüksekokulumuz Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri, Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması’ndan bir altın,üç gümüş, iki bronz madalya ile döndüler.

   İstanbul'da 30 ülkeden 450’si yabancı olmak üzere toplam 2 bin 100 aşçının 75 kategoride yarıştığı 25’i yabancı 100 jüri üyesinin katılımıyla, 'Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması' düzenlendi. Yarışmaya Meslek Yüksekokulumuz Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri de katıldı.

   İlk gün bireysel dalda düzenlenen JP9 Üniversite Düzeyi Aşçı Ana Yemek kategorisinde Gökmen Kılıçkaya “Merit”, Duygu Özgün “Bronz”, Mert Avcı “Gümüş” madalya, 2'nci gün düzenlenen JP7 Üniversite Düzeyi Aşçı Balık kategorisinde Gökmen Kılıçkaya “Bronz”, Sevdanur Şişek “Gümüş”, 3'üncü gün düzenlenen JP8 Üniversite Düzeyi Aşçı Makarna kategorisinde Duygu Özgün “Gümüş” madalya kazandı. 4'üncü gün düzenlenen JPT2 Yılın En İyi Üniversite Ekip yarışmasında öğrenciler altın madalya kazandılar.

   Öğretim görevlisi Ayşe Nihan Veznikli’nin koordinatörlüğünde yaklaşık üç aydır büyük bir özveriyle hazırlanan 2'nci sınıf öğrencileri Sevdanur Şişek, Gökmen Kılıçkaya, Duygu Özgün, Mert Avcı ve Mehmet Turan’dan oluşan ekip, üniversitemizi bir ekip ve altı bireysel dalda başarıyla temsil ederek, Meslek Yüksekokulu'muza bir altın, üç gümüş, iki bronz madalya ile döndüler.