Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu

Deniz ve Liman İşletmeciliği 2023 Bahar Kariyer Söyleşilerinin yedincisi, Pi Denizcilik Şirket Ortağı Öğr.Gör. Sn.Murat Tacar ile gerçekleşti

2022-2023 Eğitim Öğretim Bahar yarıyılında uzaktan eğitime geçilmesiyle, yüz yüze yürütülmesi planlanan kariyer söyleşileri de çevrimiçi ortama taşınmıştı.

Deniz ve Liman İşletmeciliği programında 2023 Bahar Kariyer Söyleşileri Serisi kapsamında dönemin yedinci konuğu, Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık MYO Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Pi Denizcilik Lojistik Gözetim ve Liman Hizmetleri Limited Şirketi ortağı Öğr.Gör. Sn.Murat Tacar oldu.

Moderatörlüğünü Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Bilal Baki Tiryaki’nin yapmış olduğu söyleşide Sn.Tacar sadece limanlarda değil fabrikalar ve depolarda da lashing hizmeti verdiklerini belirterek, Türkiye’de lashing ve gözetim faaliyetlerinin durumunu, icra etmiş oldukları işin yük, güvenlik ve gemi açısından önemini hazırlamış olduğu sunum ile öğrencilerimize aktardı.

Söyleşiye, Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencileri de katılım sağladılar. Böylece diğer denizcilik eğitimi veren Üniversiteler ile ortak etkinlikler ve seminerler düzenleme konusundaki bölüm hedeflerinden ilki de gerçekleştirilmiş oldu.

Öğrencilerimizin, sektörde karşılaşabilecekleri durumlar ve bu mesleği icra etmek için sahip olunması gereken yetkinlikler hakkında soruları üzerine verimli bi söyleşi gerçekleştirildi.

Bölümün hocalarının da katılım sağladığı, çok kıymetli bilgilere yer verilen seminerde bize zaman ayıran değerli misafirimize, destekleri ve kıymetli katılımları için teşekkür ediyoruz. 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)